Nichicon LNR1E684MSE
LNR1E684MSE
Part No.:
LNR1E684MSE
Datasheet:
ShinYuaLNR1E684MSE.pdf
Description:
CAP ALUM 680000UF 20% 25V SCREW
Capacitance:
680000 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
25 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
5000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
RippleCurrent@LowFrequency:
33.3 A @ 120 Hz
LeadSpacing:
1.252 (31.80mm)
Size/Dimension:
3.543 Dia (90.00mm)
Height-Seated(Max):
8.780 (223.00mm)