Nichicon LNT1V334MSE
LNT1V334MSE
Part No.:
LNT1V334MSE
Datasheet:
ShinYuaLNT1V334MSE.pdf
Description:
CAP ALUM 330000UF 20% 35V SCREW
Capacitance:
330000 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
35 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
21.3 A @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
24.495 A @ 10 kHz
Impedance:
LeadSpacing:
1.252 (31.80mm)
Size/Dimension:
3.543 Dia (90.00mm)
Height-Seated(Max):
6.811 (173.00mm)