Nichicon LNT1V684MSE
LNT1V684MSE
Part No.:
LNT1V684MSE
Datasheet:
ShinYuaLNT1V684MSE.pdf
Description:
CAP ALUM 680000UF 20% 35V SCREW
Capacitance:
680000 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
35 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
27.5 A @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
31.625 A @ 10 kHz
Impedance:
LeadSpacing:
1.634 (41.50mm)
Size/Dimension:
3.937 Dia (100.00mm)
Height-Seated(Max):
10.000 (254.00mm)