Nichicon LNT2V223MSEK
LNT2V223MSEK
Part No.:
LNT2V223MSEK
Datasheet:
ShinYuaLNT2V223MSEK.pdf
Description:
CAP ALUM 22000UF 20% 350V SCREW
Capacitance:
22000 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
350 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
5000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-25°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
48 A @ 120 Hz
LeadSpacing:
1.634 (41.50mm)
Size/Dimension:
3.937 Dia (100.00mm)
Height-Seated(Max):
10.000 (254.00mm)