Nichicon LNUN7222MSEH
LNUN7222MSEH
Part No.:
LNUN7222MSEH
Datasheet:
ShinYuaLNUN7222MSEH.pdf
Description:
CAP ALUM 2200UF 20% 525V SCREW
Capacitance:
2200 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
525 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
5000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
9.2 A @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
12.88 A @ 10 kHz
Impedance:
LeadSpacing:
1.252 (31.80mm)
Size/Dimension:
3.000 Dia (76.20mm)
Height-Seated(Max):
4.055 (103.00mm)