Nichicon LNX2V223MSEK
LNX2V223MSEK
Part No.:
LNX2V223MSEK
Datasheet:
ShinYuaLNX2V223MSEK.pdf
Description:
CAP ALUM 22000UF 20% 350V SCREW
Capacitance:
22000 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
350 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
20000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-25°C ~ 85°C
RippleCurrent@LowFrequency:
43.2 A @ 120 Hz
LeadSpacing:
1.634 (41.50mm)
Size/Dimension:
3.937 Dia (100.00mm)
Height-Seated(Max):
8.819 (224.00mm)