CTS-Frequency Controls LP060F23IDT
LP060F23IDT
Part No.:
LP060F23IDT
Manufacturer:
CTS-Frequency Controls
Category:
Crystals
Package:
HC-49/US
Datasheet:
ShinYuaLP060F23IDT.pdf
Description:
CRYSTAL 60.0000MHZ 18PF SMD
  • Related Categories
Package/Case:
HC-49/US
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
ATSSMLP
ProductStatus:
Active
Type:
MHz Crystal
Frequency:
60 MHz
FrequencyStability:
±30ppm
FrequencyTolerance:
±20ppm
LoadCapacitance:
18pF
ESR(EquivalentSeriesResistance):
80 Ohms
OperatingMode:
Fundamental
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
Ratings:
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
0.437 L x 0.190 W (11.10mm x 4.83mm)