CTS-Frequency Controls LP060F23IET
LP060F23IET
Part No.:
LP060F23IET
Datasheet:
ShinYuaLP060F23IET.pdf
Description:
CRYSTAL 60.0000MHZ 20PF SMD
Frequency:
60 MHz
FrequencyStability:
±30ppm
FrequencyTolerance:
±20ppm
LoadCapacitance:
20pF
ESR(EquivalentSeriesResistance):
80 Ohms
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
Size/Dimension:
0.437 L x 0.190 W (11.10mm x 4.83mm)