CTS-Frequency Controls LP060F33IDT
LP060F33IDT
Part No.:
LP060F33IDT
Datasheet:
ShinYuaLP060F33IDT.pdf
Description:
CRYSTAL 60.0000MHZ 18PF SMD
Frequency:
60 MHz
FrequencyStability:
±30ppm
FrequencyTolerance:
±30ppm
LoadCapacitance:
18pF
ESR(EquivalentSeriesResistance):
80 Ohms
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
Size/Dimension:
0.437 L x 0.190 W (11.10mm x 4.83mm)