CTS-Frequency Controls LP080F33IET
LP080F33IET
Part No.:
LP080F33IET
Manufacturer:
CTS-Frequency Controls
Category:
Crystals
Package:
HC-49/US
Datasheet:
ShinYuaLP080F33IET.pdf
Description:
CRYSTAL 80.0000MHZ 20PF SMD
  • Related Categories
Package/Case:
HC-49/US
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
ATSSMLP
ProductStatus:
Active
Type:
MHz Crystal
Frequency:
80 MHz
FrequencyStability:
±30ppm
FrequencyTolerance:
±30ppm
LoadCapacitance:
20pF
ESR(EquivalentSeriesResistance):
60 Ohms
OperatingMode:
Fundamental
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
Ratings:
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
0.437 L x 0.190 W (11.10mm x 4.83mm)