CTS-Frequency Controls LP19BF33IET
LP19BF33IET
Part No.:
LP19BF33IET
Datasheet:
ShinYuaLP19BF33IET.pdf
Description:
CRYSTAL 19.6608MHZ 20PF SMD
Frequency:
19.6608 MHz
FrequencyStability:
±30ppm
FrequencyTolerance:
±30ppm
LoadCapacitance:
20pF
ESR(EquivalentSeriesResistance):
40 Ohms
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
Size/Dimension:
0.437 L x 0.190 W (11.10mm x 4.83mm)