CTS-Frequency Controls LP330F33CDT
LP330F33CDT
Part No.:
LP330F33CDT
Manufacturer:
CTS-Frequency Controls
Category:
Crystals
Package:
HC-49/US
Datasheet:
ShinYuaLP330F33CDT.pdf
Description:
CRYSTAL 33.0000MHZ 18PF SMD
  • Related Categories
Package/Case:
HC-49/US
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
ATSSMLP
ProductStatus:
Active
Type:
MHz Crystal
Frequency:
33 MHz
FrequencyStability:
±30ppm
FrequencyTolerance:
±30ppm
LoadCapacitance:
18pF
ESR(EquivalentSeriesResistance):
OperatingMode:
Fundamental
OperatingTemperature:
-20°C ~ 70°C
Ratings:
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
0.437 L x 0.190 W (11.10mm x 4.83mm)