Murata Electronics LQW15AN2N4C00D
LQW15AN2N4C00D
Part No.:
LQW15AN2N4C00D
Manufacturer:
Murata Electronics
Category:
Fixed Inductors
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
ShinYuaLQW15AN2N4C00D.pdf
Description:
FIXED IND 2.4NH 850MA 50MOHM SMD
  • Related Categories
Package/Case:
0402 (1005 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
LQW15
ProductStatus:
Active
Type:
Wirewound
Material-Core:
Non-Magnetic
Inductance:
2.4 nH
Tolerance:
±0.2nH
CurrentRating(Amps):
850 mA
Current-Saturation(Isat):
Shielding:
Unshielded
DCResistance(DCR):
50mOhm Max
Q@Freq:
20 @ 250MHz
Frequency-SelfResonant:
15GHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
100 MHz