Murata Electronics LQW15AN82NJ00D
LQW15AN82NJ00D
Part No.:
LQW15AN82NJ00D
Manufacturer:
Murata Electronics
Category:
Fixed Inductors
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
ShinYuaLQW15AN82NJ00D.pdf
Description:
FIXED IND 82NH 130MA 2.24OHM SMD
  • Related Categories
Package/Case:
0402 (1005 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
LQW15
ProductStatus:
Active
Type:
Wirewound
Material-Core:
Non-Magnetic
Inductance:
82 nH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
130 mA
Current-Saturation(Isat):
Shielding:
Unshielded
DCResistance(DCR):
2.24Ohm Max
Q@Freq:
20 @ 150MHz
Frequency-SelfResonant:
2.3GHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
100 MHz