Carling Technologies LS1541-33-BL-BL-024
LS1541-33-BL-BL-024
Part No.:
LS1541-33-BL-BL-024
Datasheet:
LS1541-33-BL-BL-024.pdf
CurrentRating(Amps):
15A (AC/DC)
VoltageRating-AC:
125 V
VoltageRating-DC:
28 V
IlluminationTypeColor:
Incandescent, Clear/Green
IlluminationVoltage(Nominal):
24 VAC/DC
TerminationStyle:
Quick Connect - 0.250 (6.3mm)
PanelCutoutDimensions:
Rectangular - 36.83mm x 21.08mm