Carling Technologies LS1561-31-BL-BL-012
LS1561-31-BL-BL-012
Part No.:
LS1561-31-BL-BL-012
Datasheet:
LS1561-31-BL-BL-012.pdf
CurrentRating(Amps):
15A (AC/DC)
VoltageRating-AC:
125 V
VoltageRating-DC:
28 V
IlluminationTypeColor:
Incandescent, Clear/Green/Red
IlluminationVoltage(Nominal):
12 VAC/DC
TerminationStyle:
Quick Connect - 0.250 (6.3mm)
PanelCutoutDimensions:
Rectangular - 36.83mm x 21.08mm