Carling Technologies LTIGK01-6M-BL-RC-WBL/250N
LTIGK01-6M-BL-RC-WBL/250N
Part No.:
LTIGK01-6M-BL-RC-WBL/250N
Datasheet:
LTIGK01-6M-BL-RC-WBL/250N.pdf
CurrentRating(Amps):
15A (AC)
VoltageRating-AC:
250 V
IlluminationTypeColor:
Neon, Red
IlluminationVoltage(Nominal):
250 VAC
TerminationStyle:
Quick Connect - 0.250 (6.3mm)
PanelCutoutDimensions:
Rectangular - 36.83mm x 21.08mm