Carling Technologies LTIGK01-6M-WH-RC-WBL/125N
LTIGK01-6M-WH-RC-WBL/125N
Part No.:
LTIGK01-6M-WH-RC-WBL/125N
Datasheet:
LTIGK01-6M-WH-RC-WBL/125N.pdf
CurrentRating(Amps):
15A (AC)
VoltageRating-AC:
250 V
Color-Actuator/Cap:
White
IlluminationTypeColor:
Neon, Red
IlluminationVoltage(Nominal):
125 VAC
TerminationStyle:
Quick Connect - 0.250 (6.3mm)
PanelCutoutDimensions:
Rectangular - 36.83mm x 21.08mm