Carling Technologies LTIGK31-6M-BL-AM-WBL/125N
LTIGK31-6M-BL-AM-WBL/125N
Part No.:
LTIGK31-6M-BL-AM-WBL/125N
Datasheet:
LTIGK31-6M-BL-AM-WBL/125N.pdf
CurrentRating(Amps):
26A (AC)
VoltageRating-AC:
250 V
IlluminationTypeColor:
Neon, Amber
IlluminationVoltage(Nominal):
125 VAC
TerminationStyle:
Quick Connect - 0.250 (6.3mm)
PanelCutoutDimensions:
Rectangular - 36.83mm x 21.08mm