Carling Technologies LTIGK50-6S-WH-RC-MBL/125N
LTIGK50-6S-WH-RC-MBL/125N
Part No.:
LTIGK50-6S-WH-RC-MBL/125N
Datasheet:
LTIGK50-6S-WH-RC-MBL/125N.pdf
CurrentRating(Amps):
15A (AC/DC)
VoltageRating-AC:
125 V
VoltageRating-DC:
28 V
Color-Actuator/Cap:
White
IlluminationTypeColor:
Neon, Red
IlluminationVoltage(Nominal):
125 VAC
TerminationStyle:
Solder Lug
PanelCutoutDimensions:
Rectangular - 36.83mm x 21.08mm