Carling Technologies LTIGK51-6S-BL-GN-MBL/250N
LTIGK51-6S-BL-GN-MBL/250N
Part No.:
LTIGK51-6S-BL-GN-MBL/250N
Datasheet:
LTIGK51-6S-BL-GN-MBL/250N.pdf
CurrentRating(Amps):
15A (AC/DC)
VoltageRating-AC:
125 V
VoltageRating-DC:
28 V
IlluminationTypeColor:
Neon, Green
IlluminationVoltage(Nominal):
250 VAC
TerminationStyle:
Quick Connect - 0.250 (6.3mm)
PanelCutoutDimensions:
Rectangular - 36.83mm x 21.08mm