Carling Technologies LTIGK51-6S-WH-LU-WBL/24V
LTIGK51-6S-WH-LU-WBL/24V
Part No.:
LTIGK51-6S-WH-LU-WBL/24V
Datasheet:
LTIGK51-6S-WH-LU-WBL/24V.pdf
CurrentRating(Amps):
15A (AC/DC)
VoltageRating-AC:
125 V
VoltageRating-DC:
28 V
Color-Actuator/Cap:
White
IlluminationTypeColor:
Incandescent, Blue
IlluminationVoltage(Nominal):
24 VAC/DC
TerminationStyle:
Quick Connect - 0.250 (6.3mm)
PanelCutoutDimensions:
Rectangular - 36.83mm x 21.08mm