Carling Technologies LTIGK721-6S-BL-AM-WBL/125N
LTIGK721-6S-BL-AM-WBL/125N
Part No.:
LTIGK721-6S-BL-AM-WBL/125N
Datasheet:
LTIGK721-6S-BL-AM-WBL/125N.pdf
Series:
LTIG
CurrentRating(Amps):
20A (AC)
VoltageRating-AC:
125 V
Color-Actuator/Cap:
Black
IlluminationTypeColor:
Neon, Amber
IlluminationVoltage(Nominal):
125 VAC
TerminationStyle:
Quick Connect - 0.250 (6.3mm)
PanelCutoutDimensions:
Rectangular - 36.83mm x 21.08mm