Carling Technologies LTIHK61-1L-BL-RC-FW/125N
LTIHK61-1L-BL-RC-FW/125N
Part No.:
LTIHK61-1L-BL-RC-FW/125N
Datasheet:
LTIHK61-1L-BL-RC-FW/125N.pdf
CurrentRating(Amps):
6A (AC)
VoltageRating-AC:
125 V
Color-Actuator/Cap:
Black
IlluminationTypeColor:
Neon, Red
IlluminationVoltage(Nominal):
125 VAC
TerminationStyle:
Quick Connect - 0.250 (6.3mm)
PanelCutoutDimensions:
Rectangular - 36.83mm x 21.08mm