Carling Technologies LTIHK61-1S-WH-GN-FN/28V
LTIHK61-1S-WH-GN-FN/28V
Part No.:
LTIHK61-1S-WH-GN-FN/28V
Datasheet:
LTIHK61-1S-WH-GN-FN/28V.pdf
CurrentRating(Amps):
6A (AC)
VoltageRating-AC:
125 V
Color-Actuator/Cap:
White
IlluminationTypeColor:
Incandescent, Green
IlluminationVoltage(Nominal):
28 VAC/DC
TerminationStyle:
Quick Connect - 0.250 (6.3mm)
PanelCutoutDimensions:
Rectangular - 36.83mm x 21.08mm