Taiyo Yuden LWK107BJ105MVHT
LWK107BJ105MVHT
Part No.:
LWK107BJ105MVHT
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
0306 (0816 Metric)
Datasheet:
ShinYuaLWK107BJ105MVHT.pdf
Description:
CAP CER 1UF 10V X5R 0306
  • Related Categories
Package/Case:
0306 (0816 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
LWDC™, LW
ProductStatus:
Active
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
10V
TemperatureCoefficient:
X5R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 85°C
Features:
Low ESL (Reverse Geometry)
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive, Bypass, Decoupling
FailureRate:
MountingType:
Surface Mount, MLCC
Size/Dimension:
0.031 L x 0.063 W (0.80mm x 1.60mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.022 (0.55mm)