United Chemi-Con LXY35VB10RM5X5LL
LXY35VB10RM5X5LL
Part No.:
LXY35VB10RM5X5LL
Datasheet:
LXY35VB10RM5X5LL.pdf
Description:
CAP ALUM 10UF 20% 35V RADIAL
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
35 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
250 mA @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
625 mA @ 100 kHz
Impedance:
120 mOhms
LeadSpacing:
0.079 (2.00mm)
Size/Dimension:
0.197 Dia (5.00mm)
Height-Seated(Max):
0.197 (5.00mm)