United Chemi-Con LXY35VB22RM6X5LL
LXY35VB22RM6X5LL
Part No.:
LXY35VB22RM6X5LL
Datasheet:
LXY35VB22RM6X5LL.pdf
Description:
CAP ALUM 22UF 20% 35V RADIAL
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
35 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
65.2 mA @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
163 mA @ 100 kHz
Impedance:
750 mOhms
LeadSpacing:
0.098 (2.50mm)
Size/Dimension:
0.248 Dia (6.30mm)
Height-Seated(Max):
0.197 (5.00mm)