United Chemi-Con LXZ10VB331M6X15LL
LXZ10VB331M6X15LL
Part No.:
LXZ10VB331M6X15LL
Datasheet:
LXZ10VB331M6X15LL.pdf
Description:
CAP ALUM 330UF 20% 10V RADIAL
Capacitance:
330 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
10 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
200 mA @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
400 mA @ 100 kHz
Impedance:
180 mOhms
LeadSpacing:
0.098 (2.50mm)
Size/Dimension:
0.248 Dia (6.30mm)
Height-Seated(Max):
0.591 (15.00mm)