United Chemi-Con LXZ25VB392M18X30LL
LXZ25VB392M18X30LL
Part No.:
LXZ25VB392M18X30LL
Datasheet:
LXZ25VB392M18X30LL.pdf
Description:
CAP ALUM 3900UF 20% 25V RADIAL
Capacitance:
3900 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
25 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
8000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
2.4975 A @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
3.33 A @ 100 kHz
Impedance:
18 mOhms
LeadSpacing:
0.295 (7.50mm)
Size/Dimension:
0.709 Dia (18.00mm)
Height-Seated(Max):
1.181 (30.00mm)