RAF Electronic Hardware M0524-25-S-12
M0524-25-S-12
Part No.:
M0524-25-S-12
Manufacturer:
RAF Electronic Hardware
Category:
Board Spacers, Standoffs
Package:
Datasheet:
ShinYuaM0524-25-S-12.pdf
Description:
METRIC ROUND SPACERCLEAR ZINC4.5
Packaging:
Bulk
Series:
ProductStatus:
Active
Type:
Round Spacer
Threaded/Unthreaded:
Unthreaded
Gender:
Female, Female
ScrewThreadSize:
M2.5
Diameter-Inside:
0.106 (2.70mm)
Diameter-Outside:
0.177 (4.50mm)
BetweenBoardHeight:
0.594 (15.08mm)
Length-Overall:
0.984 (25.00mm)