RAF Electronic Hardware M1300-3005-SS
M1300-3005-SS
Part No.:
M1300-3005-SS
Manufacturer:
RAF Electronic Hardware
Category:
Board Spacers, Standoffs
Package:
Datasheet:
ShinYuaM1300-3005-SS.pdf
Description:
6MM HEX X 3MM X M3 THD
Packaging:
Bulk
Series:
ProductStatus:
Active
Type:
Hex Standoff
Threaded/Unthreaded:
Threaded
Gender:
Female, Female
ScrewThreadSize:
M3x0.5
Diameter-Inside:
Diameter-Outside:
0.236 (6.00mm) Hex
BetweenBoardHeight:
0.118 (3.00mm)
Length-Overall:
0.118 (3.00mm)