Moujen M22FP-MSB20-E30-R
M22FP-MSB20-E30-R
Part No.:
M22FP-MSB20-E30-R
Datasheet:
ShinYuaM22FP-MSB20-E30-R.pdf
Description:
FLAT PB-MOM-2A-LED-RED
Circuit:
DPST
SwitchFunction:
CurrentRating(Amps):
6A (AC), 3A (DC)
VoltageRating-AC:
230 V
VoltageRating-DC:
24 V
Color-Actuator/Cap:
Red
IlluminationTypeColor:
LED, Red
IlluminationVoltage(Nominal):
12 ~ 30 VAC/DC
PanelCutoutDimensions:
Circular - 22.30mm Dia