Moujen M22FP-MSF01-E30-G
M22FP-MSF01-E30-G
Part No.:
M22FP-MSF01-E30-G
Datasheet:
ShinYuaM22FP-MSF01-E30-G.pdf
Description:
FLAT PB-MOM-1B-LED-GREEN
Circuit:
SPST
SwitchFunction:
CurrentRating(Amps):
6A (AC), 3A (DC)
VoltageRating-AC:
230 V
VoltageRating-DC:
24 V
Color-Actuator/Cap:
Green
IlluminationTypeColor:
LED, Green
IlluminationVoltage(Nominal):
12 ~ 30 VAC/DC
PanelCutoutDimensions:
Circular - 22.30mm Dia