Moujen M22FP-MSF02-E30-BL
M22FP-MSF02-E30-BL
Part No.:
M22FP-MSF02-E30-BL
Datasheet:
ShinYuaM22FP-MSF02-E30-BL.pdf
Description:
FLAT PB-MOM-2B-LED-BLUE
Circuit:
DPST
SwitchFunction:
CurrentRating(Amps):
6A (AC), 3A (DC)
VoltageRating-AC:
230 V
VoltageRating-DC:
24 V
Color-Actuator/Cap:
Blue
IlluminationTypeColor:
LED, Blue
IlluminationVoltage(Nominal):
12 ~ 30 VAC/DC
PanelCutoutDimensions:
Circular - 22.30mm Dia