Moujen M22XP-MSB02-E30-Y
M22XP-MSB02-E30-Y
Part No.:
M22XP-MSB02-E30-Y
Datasheet:
ShinYuaM22XP-MSB02-E30-Y.pdf
Description:
EXT PB-MOM-2B-LED-YELLOW
Circuit:
DPST
SwitchFunction:
CurrentRating(Amps):
6A (AC), 3A (DC)
VoltageRating-AC:
230 V
VoltageRating-DC:
24 V
Color-Actuator/Cap:
Yellow
IlluminationTypeColor:
LED, Yellow
IlluminationVoltage(Nominal):
12 ~ 30 VAC/DC
PanelCutoutDimensions:
Circular - 22.30mm Dia