Moujen M22XP-MSB10-E230-BL
M22XP-MSB10-E230-BL
Part No.:
M22XP-MSB10-E230-BL
Datasheet:
ShinYuaM22XP-MSB10-E230-BL.pdf
Description:
EXT PB-MOM-1A-LED-BLUE
Circuit:
SPST
SwitchFunction:
CurrentRating(Amps):
6A (AC), 3A (DC)
VoltageRating-AC:
230 V
VoltageRating-DC:
24 V
Color-Actuator/Cap:
Blue
IlluminationTypeColor:
LED, Blue
IlluminationVoltage(Nominal):
230 VAC
PanelCutoutDimensions:
Circular - 22.30mm Dia