KYOCERA AVX MA101A271JAA-BULK
MA101A271JAA-BULK
Part No.:
MA101A271JAA-BULK
Datasheet:
ShinYuaMA101A271JAA-BULK.pdf
Description:
CAP CER 270PF 100V C0G/NP0 AXIAL
Packaging:
Bulk
Capacitance:
270 pF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
100V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.090 Dia x 0.160 L (2.29mm x 4.07mm)