KYOCERA AVX MA101A330KAA
MA101A330KAA
Part No.:
MA101A330KAA
Datasheet:
ShinYuaMA101A330KAA.pdf
Description:
CAP CER 33PF 100V NP0 AXIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
33 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
100V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.090 Dia x 0.160 L (2.29mm x 4.07mm)