KYOCERA AVX MA101E103MAA
MA101E103MAA
Part No.:
MA101E103MAA
Datasheet:
ShinYuaMA101E103MAA.pdf
Description:
CAP CER 10000PF 100V Z5U AXIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
100V
TemperatureCoefficient:
Z5U
OperatingTemperature:
10°C ~ 85°C
Size/Dimension:
0.090 Dia x 0.160 L (2.29mm x 4.07mm)