KYOCERA AVX MA102A680JAA
MA102A680JAA
Part No.:
MA102A680JAA
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Axial
Datasheet:
ShinYuaMA102A680JAA.pdf
Description:
CAP CER 68PF 200V NP0 AXIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Axial
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
Ceralam® MA
ProductStatus:
Active
Capacitance:
68 pF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
200V
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
FailureRate:
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
0.090 Dia x 0.160 L (2.29mm x 4.07mm)