KYOCERA AVX MA105C222MAA
MA105C222MAA
Part No.:
MA105C222MAA
Datasheet:
ShinYuaMA105C222MAA.pdf
Description:
CAP CER 2200PF 50V X7R AXIAL
Capacitance:
2200 pF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
50V
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.090 Dia x 0.160 L (2.29mm x 4.07mm)