KYOCERA AVX MA105C471MAA-BULK
MA105C471MAA-BULK
Part No.:
MA105C471MAA-BULK
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Axial
Datasheet:
ShinYuaMA105C471MAA-BULK.pdf
Description:
CAP CER 470PF 50V X7R AXIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Axial
Packaging:
Bulk
Series:
Ceralam® MA
ProductStatus:
Active
Capacitance:
470 pF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
50V
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
FailureRate:
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
0.090 Dia x 0.160 L (2.29mm x 4.07mm)