KYOCERA AVX MA105C682JAA
MA105C682JAA
Part No.:
MA105C682JAA
Datasheet:
ShinYuaMA105C682JAA.pdf
Description:
CAP CER 6800PF 50V X7R AXIAL
Capacitance:
6800 pF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
50V
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.090 Dia x 0.160 L (2.29mm x 4.07mm)