KYOCERA AVX MA105E104MAA
MA105E104MAA
Part No.:
MA105E104MAA
Datasheet:
ShinYuaMA105E104MAA.pdf
Description:
CAP CER 0.1UF 50V Z5U AXIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
50V
TemperatureCoefficient:
Z5U
OperatingTemperature:
10°C ~ 85°C
Size/Dimension:
0.090 Dia x 0.160 L (2.29mm x 4.07mm)