KYOCERA AVX MA105E104ZAA
MA105E104ZAA
Part No.:
MA105E104ZAA
Datasheet:
ShinYuaMA105E104ZAA.pdf
Description:
CAP CER 0.1UF 50V Z5U AXIAL
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
-20%, +80%
Voltage-Rated:
50V
TemperatureCoefficient:
Z5U
OperatingTemperature:
10°C ~ 85°C
Size/Dimension:
0.090 Dia x 0.160 L (2.29mm x 4.07mm)