KYOCERA AVX MA105E222ZAA
MA105E222ZAA
Part No.:
MA105E222ZAA
Datasheet:
ShinYuaMA105E222ZAA.pdf
Description:
CAP CER 2200PF 50V Z5U AXIAL
Capacitance:
2200 pF
Tolerance:
-20%, +80%
Voltage-Rated:
50V
OperatingTemperature:
10°C ~ 85°C
Size/Dimension:
0.090 Dia x 0.160 L (2.29mm x 4.07mm)