KYOCERA AVX MA105E473ZAA
MA105E473ZAA
Part No.:
MA105E473ZAA
Datasheet:
ShinYuaMA105E473ZAA.pdf
Description:
CAP CER 0.047UF 50V Z5U AXIAL
Capacitance:
0.047 µF
Tolerance:
-20%, +80%
Voltage-Rated:
50V
OperatingTemperature:
10°C ~ 85°C
Size/Dimension:
0.090 Dia x 0.160 L (2.29mm x 4.07mm)