KYOCERA AVX MA105E563MAA
MA105E563MAA
Part No.:
MA105E563MAA
Datasheet:
ShinYuaMA105E563MAA.pdf
Description:
CAP CER 0.056UF 50V Z5U AXIAL
Capacitance:
0.056 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
50V
OperatingTemperature:
10°C ~ 85°C
Size/Dimension:
0.090 Dia x 0.160 L (2.29mm x 4.07mm)