KYOCERA AVX MA201A821FAA-BULK
MA201A821FAA-BULK
Part No.:
MA201A821FAA-BULK
Datasheet:
ShinYuaMA201A821FAA-BULK.pdf
Description:
CAP CER 820PF 100V C0G/NP0 AXIAL
Packaging:
Bulk
Capacitance:
820 pF
Tolerance:
±1%
Voltage-Rated:
100V
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.090 Dia x 0.250 L (2.29mm x 6.35mm)